SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY „ZADANIE TYGODNIA” DLA UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH

Matematyka gif

SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY „ZADANIE TYGODNIA”

DLA UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH

Od 15 lutego 2021 r. rozpoczyna się szkolny konkurs matematyczny dla uczniów klas czwartych „Zadanie tygodnia”.

W każdy poniedziałek od 15.02.2021 do 07.06.2021 r. nauczyciel matematyki przekazuje osobom chętnym jedno zadanie, które należy w domu samodzielnie rozwiązać i rozwiązanie oddać nauczycielowi matematyki na podpisanej kartce w ciągu tygodnia (do następnego poniedziałku włącznie). Treść zadania jest również w dzienniku elektronicznym.

Po terminie prace nie są przyjmowane. Uczeń musi pamiętać o cotygodniowym pobraniu treści zadania. Rozwiązanie powinno być zaprezentowane w sposób czytelny, estetyczny i przedstawiać: tok rozumowania, wszystkie niezbędne obliczenia i odpowiedź. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w czerwcu. Będzie brana pod uwagę ilość poprawnie rozwiązanych zadań oraz sposób prezentacji rozwiązania.

Nauczyciel matematyki

Alicja Miedzińska